WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA URZĘDU MIEJSKIEGO W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

  • Kopernik TV
  • TELEWIZJA URZĘDU MIEJSKIEGO W NOWYM MIEŚCIE LUBAWS...

Młodzi, zdolni, nagrodzeni

POWIAT OLSZTYŃSKI
Łączy ich pracowitość, talent i pasja. Młodzi stypendyści Powiatu Olsztyńskiego już po raz siedemnasty zostali wyróżnieni podczas Gali Stypendialnej w Starostwie Powiatowym w Olsztynie.

Uczniowie, studenci, młodzi artyści i sportowcy – łączy ich chęć osiągania wyznaczonych celów i spełniania swoich marzeń. Właśnie ich nagrodzono podczas gali stypendialnej w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. „58 młodych osób otrzymuje stypendium z Funduszu Ziemi Olsztyńskiej, bardzo się cieszę, że zwiększamy tę liczbę młodzieży, której możemy to stypendium podarować. Jest to ważna rzecz dla młodych ludzi, jeśli dostaną trochę pieniędzy na rzecz swojej działalności za to, że dobrze się uczą, za to, że są wybitnymi artystami i za to, że są wybitnymi sportowcami” - mówi starosta olsztyński Andrzej Abako.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie i studenci osiągający znakomite wyniki w nauce, a także artyści potrafiący łączyć dobre oceny i rozwijanie swoich pasji. „Śpiewam oraz gram na gitarze, okazyjnie też na ukulele i na keyboardzie, ale głównie gitara. Te pieniądze, które dostanę ze stypendium, przeznaczę na mój dalszy rozwój w kierunku muzycznym, na zajęcia i na wyposażenie muzyczne” - mówi Patrycja Wyszomirska, uczennica I LO w Olsztynie i jedna z tegorocznych stypendystek.

Tegoroczna gala była wyjątkowa – pula środków przekazanych w ciągu szesnastu lat do rąk młodych stypendystów przekroczyła 1 milion złotych. W tym roku do akcji dołączyły się również okoliczne gminy. „Włączyły się gminy Dobre Miasto, Jeziorany i Dywity, ale także Biskupiec i Gietrzwałd” - wymienia Paweł Jarząbek, prezes Fundacji Fundusz Ziemi Olsztyńskiej. Przyznano również dwa dodatkowe stypendia. Pierwsze ufundował starosta olsztyński Andrzej Abako, zaś drugie przekazała gmina Gietrzwałd.

Działanie Fundacji odbywa się na coraz większą skalę, jednak idea od siedemnastu lat jest niezmienna. „To ułatwienie startu młodym ludziom z powiatu, którzy ze względu na warunki materialne mogą mieć z tym kłopoty. Takich osób w tamtym czasie było sporo, w tym także utalentowanych, szkoda było zmarnować te talentów, gdyby się im nie pomogło” - mówi o początkach działalności Funduszu Ziemi Olsztyńskiej jego inicjator, były starosta olsztyński Adam Sierzputowski.

Wśród darczyńców znaleźli się również podatnicy, którzy swój 1 % przekazali na rzecz Fundacji.